5 najlepszych atrakcji na imprezę plenerową

Sezon letni 2019 rozpoczyna się już za chwilę, dlatego też w dzisiejszym artykule chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i przedstawić naszą subiektywną opinię na temat najlepszych atrakcji na imprezę plenerową ?


Zanim przejdziemy do meritum sprawy, słowo wstępu od zespołu OMEDO.
Poniżej postaramy się przedstawić zalety wybranych przez nas urządzeń zarówno z punktu widzenia uczestnika z nich korzystającego, jak również organizatora imprezy. Oczywiście wszystko zależy, od charakteru imprezy, jej wielkości a co za tym idzie powierzchni, która może być przeznaczona na atrakcje. Naszym zdaniem kluczem do zapewnienia uczestnikom Waszej imprezy najlepszej rozrywki oraz sprawienia aby ten dzień pozostał niezapomniany na długo jest różnorodność. Niezależnie od wyżej wymienionych wielkości imprezy, dostępnej powierzchni oraz innych czynników, postarajmy się zapewnić jak najbardziej różnorodne urządzenia typu dmuchańce, czy eurobungee. Często popełnianym „błędem” jest na przykład wynajem dwóch dmuchanych zjeżdżalni o identycznych wymiarach oraz wielkości. Być może nie spowoduje to katastrofy ale z pewnością nie wywoła zachwytu ani u najmłodszych uczestników jak również u rodziców, którzy przyprowadzili swoje pociechy licząc na coś niezwykłego i fascynującego. Tą kwestię poruszymy szerzej już w następnym artykule – „Najczęściej popełniane błędy w organizacji imprezy plenerowej”.

No dobrze, a zatem do rzeczy. 5 najlepszych atrakcji na imprezę plenerową według OMEDO:

1.Dmuchana zjeżdżalnia

Mówiąc krótko, klasyk nad klasykami. Naszym zdaniem dmuchana zjeżdżalnia jest obowiązkową atrakcją jaka musi znaleźć się na każdym evencie z udziałem dzieciaków. A to za sprawą kilku faktów. Po pierwsze każde dziecko Wam powie, że po prostu fajnie jest pozjeżdżać! Poza tym każdy z nas dorosłych też to lubi, nawet jeśli się do tego nie przyznaje ? Dlatego nawet w sytuacji kiedy z jakichś powodów na swój event przewidujesz tylko jedną atrakcję typu dmuchaniec, niezależnie od powodu, które mogą być różne – wspomniana wcześniej ograniczona powierzchnia czy zwyczajnie budżet nie pozwalający na więcej – wynajem takiej atrakcji będzie świetnym rozwiązaniem. Patrząc również z pragmatycznego punktu widzenia organizatora – dmuchana zjeżdżalnia daje nam dużą przepustowość, dlatego też mając na swojej imprezie nawet jedno urządzenie możemy zapewnić rozrywkę dużej ilości dzieci jednocześnie, unikając skwaszonych min czekających w kolejce.

W naszej ofercie posiadamy zjeżdżalnie małe oraz duże, dostępne dla każdego w zależności od dostępnej powierzchni.

2.Eurobungee

Euro bungee to doskonała rozrywka na imprezy plenerowe przeznaczona dla uczestników o bardzo szerokim zakresie wiekowym – to pierwsza ważna zaleta tego urządzenia, szeroki wachlarz uczestników, którzy mogą być dopuszczeni do zabawy. Dlatego jeśli planujesz imprezę nie tylko dla najmłodszych dzieci ale również na przykład dla nastolatków to Eurobungee będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętać należy jedynie o ograniczeniach wagowych ze względów bezpieczeństwa. Atrakcja ta świetnie nadaje się na pikniki firmowe, urodziny czy inne imprezy. Tego typu atrakcja mobilna może obsługiwać jednocześnie 4 osoby co daje dużą przepustowość uczestników imprezy. Inną zaletą naszej trampoliny jest kompaktowa budowa co zapewnia możliwość sprawnego transportu ponieważ całość po złożeniu stanowi przyczepę niewielkich rozmiarów. Prostota konstrukcji to również szybki montaż przed imprezą oraz demontaż po jej zakończeniu a co za tym idzie – wymierne oszczędności. Trampoliny euro bungee idealnie nadają się również do zastosowania na halach sportowych czy innych budynkach, które umożliwiają wjazd mobilnym trampolinom do wewnątrz. Warto podkreślić również efekty wizualne! Trampolina eurobungee po rozłożeniu prezentuje się bardzo efektownie, akrobacje jakie mogą wykonywać uczestnicy są spektakularne i sięgać mogą nawet 7 metrów wzwyż.

Zrób wrażenie na uczestnikach swojego eventu i skontaktuj się z nami, zamów Eurobungee już dziś.

3.Dmuchane tory przeszkód

Wyzwanie – jedno proste słowo, ale oddaje charakter torów przeszkód. Taka forma zabawy stała się bardzo popularna dzięki teleturniejom które każdy z nas zna z telewizji, zawodnicy mają do pokonania tor z różnymi przeszkodami oraz dotarcie do celu. Nasze tory przeszkód, w tym Big Baller, wyróżniają się tym, że wymagają od uczestników czynnego zaangażowania się w zabawę w przeskakiwaniu kolejnych etapów oraz wskakiwania na kolejne kule, omijanie przeszkód czy przeskakiwanie nad nimi. Taka forma stanowi doskonałe uzupełnienie do innych, bardziej statycznych atrakcji, ale również sprawdzi się doskonale jako główna atrakcja eventu.

Urządzenia tego typu polecamy w szczególności ze względu na nasze obserwacje. Niejednokrotnie zauważamy sytuację gdzie tor przeszkód jest najbardziej obleganym urządzeniem, nawet jeśli uczestnicy zabawy mają do dyspozycji wiele innych. Naszym zdaniem to właśnie wyzwanie, konieczność zaangażowania i koncentracji, rywalizacja i dążenie do celu stanowią o wyjątkowości tej propozycji.

W naszej ofercie posiadamy tory przeszkód różnego rodzaju, zapytaj o dostępność i zrób wrażenia na osobach odwiedzających twoją imprezę.

4.Urządzenia mniejsze (zamki dmuchane)

Duże i spektakularne urządzenia typu tory przeszkód czy wspomniane wcześniej eurobungee są niezawodnym i efektownym rozwiązaniem na każdą imprezę. Naturalnie, ale co z najmłodszymi uczestnikami? I tutaj kolejny raz pragniemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem i spostrzeżeniami. Otóż wielokrotnie i osobiście byliśmy świadkami sytuacji gdzie na danym evencie dostępne były jedynie duże dmuchane zjeżdżalnie, czy eurobungee. Niestety najmłodsi uczestnicy często są zwyczajnie przytłoczeni wielkością urządzenia sporych gabarytów (postawmy się w sytuacji małego człowieczka, który ma zjechać z ogromnej zjeżdżalni) albo obawiają się kontaktu oraz wspólnego korzystania z atrakcji podczas gdy w zabawie uczestniczą dzieci starsze oraz większe od nich. Wtedy pomimo chęci cała zabawa kończy się płaczem, rodzic musi odprowadzić swoją pociechę ze łzami w oczach i następne pół godziny spędzić na łagodzeniu sytuacji za pomocą słodyczy ?

Dlatego aby uniknąć wyżej opisanej sytuacji warto zastanowić się oraz zdefiniować wiek uczestników planowanego wydarzenia a następnie uzupełnić swoją imprezę o mniejsze dmuchańce typu mały dmuchany zamek. Wiemy, że czasem ciężko jest przewidzieć wiek uczestników imprezy a bywa to wręcz niemożliwe. Mniejsze urządzenia są zazwyczaj bardzo atrakcyjne cenowo, a w sytuacji kiedy stanowią one uzupełnienie do innych większych atrakcji można liczyć na specjalne rabaty. Dlatego nie zastanawiając się warto zapewnić radość zabawy dla każdego uczestnika.

5.„Coś innego”

To sformułowanie jest często używane przez organizatorów, producentów oraz samych uczestników imprez w szeroko rozumianej branży eventowej. Nic dziwnego, każdy z nas lubi czasem odstępstwo od standardów i wyznaczonych reguł. To samo dotyczy wynajmu sprzętu rozrywkowo-rekreacyjnego i dlatego każdego roku dokładamy starań aby zwiększyć atrakcyjność oraz różnorodność naszych urządzeń na wynajem. Większość z nas lubi nowe doznania, dlatego bardzo dobrym posunięciem podczas organizacji imprezy plenerowej, na której dostępne będą atrakcje typu dmuchańce będzie zapewnienie chociaż jednej wyjątkowej, niespotykanej wcześniej, nietypowej oraz takiej która zapadnie w pamięć na długo. W konsekwencji (uwierzcie nam) nie tylko jedno urządzenie zostanie doskonale i pozytywnie zapamiętane, ale cała organizowana przez Was impreza! Taki mały trick PR gratis od OMEDO ?

Daj się pozytywnie zapamiętać jako organizator eventu – to zapewni większą frekwencję na przykład na kolejnej edycji.

Daj się zapamiętać jako agencja eventowa, która w oczach kontrahenta zrobiła więcej niż minimum, z pewnością przyczyni się to do długofalowej współpracy oraz poleceniu Twojej firmy następnym potencjalnym klientom. Klasyczny „win-win” a o to przecież chodzi zarówno w relacjach międzyludzkich oraz czysto biznesowych.

Nasza oferta zawiera kilka ciekawych pozycji z gatunku „czegoś innego”. Szczególną uwagę zwracamy na dmuchaną Rakietę.

Jest to urządzenie, które z pewnością nas wyróżnia. Plac zabaw umieszczony wewnątrz rakiety dostarcza świetnej zabawy wszystkim dzieciakom! Jest to prawdopodobnie najbardziej spektakularne z naszych urządzeń, a to za sprawą rozmiarów prawdziwego statku kosmicznego. Krótko mówiąc – proszę sobie wyobrazić dzieci biegnące pędem przez kilkadziesiąt metrów zaraz po ujrzeniu Rakiety oraz wielometrowe kolejki przez cały czas trwania imprezy. Dla nas to jest właśnie definicja atrakcyjności oraz wartości dodanej, którą kreuje się poprzez urozmaicenie.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest Krokodyl Połykacz: niespotykane urządzenie, które poza atrakcją zjeżdżania przez gardło krokodyla dodatkowo zamyka paszczę, na której mogą siedzieć dzieci co sprawia, że doznania dzieciaków są niesamowite. Urządzenie to można zobaczyć w naszej galerii.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam nieco podczas dokonywania wyboru atrakcji.

Życzymy wielu słonecznych dni, dobrej zabawy oraz jak zwykle wiele uśmiechu?

2019-06-08T14:35:47+00:00 maj 4th, 2019|Organizacja imprez plenerowych|